Kobiety nadają ton!
Uwalniamy energię i twórczy potencjał i się nimi dzielimy.
Jaśmin to projekt dwóch kobiet: Agaty Gałach - aktorki i wokalistki musicalowej oraz Karoliny Sienkiewicz - skrzypaczki i kompozytorki, który rozkwitł na początku 2021 roku. Dziewczyny połączyły swoje siły i po paru latach współpracy stworzyły zespół Jaśmin.
Jaśmin to brzmienie, które łączy klasyczne instrumentarium takie jak skrzypce i gitara z subtelną elektroniką i poetyckimi tekstami. Jaśminowe piosenki mają ciekawą harmonię, a nowoczesne brzmienia elektroniczne przeplatają się tu z różnymi barwami głosu Agaty, stąd kojarzą się z muzyką takich zespołów jak Mikromusic, czy Tęskno. Za teksty piosenek odpowiadają jednak mężczyźni: Jacek Wasilewski, Grzegorz Paczkowski i Marek Sochacki. To teksty o kobietach, ich sile i największych obawach, o globalnym ociepleniu i walce z samym sobą oraz odwadze w spełnianiu swoich marzeń i życia w zgodzie z naturą
Artystki mają już na swoim koncie płytę "Katapulty", wydaną pod nazwiskiem Agaty Gałach. To właśnie ona i jej ciepłe przyjęcie dały impuls dziewczynom do stworzenia nowego zespołu. I tak pojawił się Jaśmin. Pod tą nazwą ukazało się już 10 naszych piosenek, m.in: „Zapukała do mnie miłość”, która długo utrzymywała się na szczycie listy przebojów radia RDC, oraz “Ten pierwszy raz”, który trafił na prestiżową playlistę “Equal Polska” na Spotify.
Posłuchaj naszej muzyki
Zapukała do mnie miłość
Namiętność
Ten pierwszy raz
Wołanie Gai
Dolej wina mi
Kasandra XXI
Słoneczniki
Jednocześnie
Czerwony piorun
Kontakt